Яку обрати сумку для фотоапарату та декілька корисних порад

14.05.2024 19:39 | Категория: Общие советы

Фотоапарат — техніка тендітна, що вимагає дбайливого поводження та ретельного захисту. Забезпечити цей захист може професійна сумка для камери. Існує кілька різновидів цих корисних девайсів, а також кілька простих правил добору.

Якщо слідувати їм, купити сумки на smartbag.com.ua вийде легко.

Види

Існує кілька класифікацій сумок. Перша спирається форму. Можна виділити кілька основних моделей.
Класичні прямокутні сумки через плече. Крім камери, всередині поміститься все необхідне.

Трикутні сумки під дзеркальну камеру. Фотоапарат розташовується об’єктивом униз.

Слінги, що носяться поперек торсу. Фотоапарат може бути на грудях або спині. Також вміщують лише одну камеру та кілька об’єктивів.

Поясні моделі для невеликої кількості обладнання.

Модульні системи поясного типу (на базовий пояс навішується набір сумок).

Модульні системи плечового типу (з плечовими ременями, що доповнюють пояс).

Дорожні сумки, що вміщають все необхідне для професійної фотозйомки.

Кейси — валізи із твердого матеріалу.

Чохли та рюкзаки, строго кажучи, до сумок не відносяться, але багато хто, підбираючи тари для камери, вибирають саме їх.

Друга класифікація спирається застосування сумки і умови фотозйомки. Види такі:

  • міська – для зйомки у спокійній обстановці, у приміщенні;
  • заміська — для більш важких умов: для роботи в парках, сільській місцевості, на природі в добрий день;
  • посилена – для зйомки в екстремальних умовах, наприклад, у болоті чи під дощем.

Також сумки можна розділити на утилітарні (100% функціональність) та декоративні. Останні не такі практичні, але дуже стильно. Їх обирають переважно для міської зйомки.

Вибір

Головний критерій вибору – місткість. У сумку має поміститися все необхідне обладнання із запасом. Цей запас не повинен бути великим: занадто багато місця, що не використовується, збільшить вагу сумки, значить, фотографу буде важче знімати. Набір обладнання залежить від багатьох умов, тому професійні фотографи мають кілька сумок. Важливий момент: враховувати треба не лише обсяг, а й вагу.

Добре, якщо внутрішній простір модульний — якщо перегородки можна переміщати, коригуючи розмір відсіків та їх кількість. Це зробить сумку більш універсальною. Якщо зйомка ведеться зі штативом, важливо переконатися, що під нього є кріплення чи відсік.

Другий пункт – умови зйомки. Стандартна фотосумка добре захищає від пилу та непогано від вологи, але від дощу не врятує. Для роботи в умовах підвищеної вологості потрібен водонепроникний чохол — або водонепроникна посилена сумка.

Третій – простота доступу. У багатьох ситуаціях обладнання потрібно діставати швидко, і численні клапани та кишені тільки заважатимуть.

Четвертий – зовнішній вигляд. Якщо за іншими пунктами фотосумка підходить, можна звернути увагу на її зовнішність та вибрати найпривабливішу модель.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...