Як покращити структуру та родючість ґрунту

04.10.2023 14:12 | Категория: Общие советы

Багато садівників та агрономів стають перед проблемою покращення якості ґрунтів. Оскільки цей показник напряму впливає на урожайність, то пошук шляхів досягнення найкращих результатів у рослинництві є нагальним питанням.

Як визначити якість ґрунту, використовуючи сучасні методи аналізута які заходи необхідно здійснити, щоб рослини були здоровими та радували щедрим урожаєм — розповідаємо в цьому матеріалі.

Чому знижується родючість ґрунту

У розпорядженні людини є дивовижна субстанція, без якої сам факт існування людства був би неможливим. Йдеться про родючу землю. Активна людська діяльність з часом може призвести до зниження родючості ґрунтів та погіршення їх структури. З часом сільськогосподарські рослини вже не спроможні давати високі врожаї, а декоративні культури — тішити яскравим та рясним цвітінням.

Крім цього, в результаті природних процесів формуються глинисті або занадто піщані ґрунти, що не сприяє землеробству. В таких ситуаціях необхідним є застосування засобів для визначення фізико-хімічних властивостей ґрунту та його родючості. За допомогою тестів на вміст корисних речовин у ґрунті можна встановити, яких елементів не вистачає та на основі показників застосувати певні агрономічні заходи.

Як можна покращити глинисті ґрунти

У глинистих ґрунтах співвідношення глини та піску складає 80:20. Такий склад створює умови, які не сприяють нормальному розвитку рослин. Щоб покращити якість глинистих земель необхідно використати наступні заходи:

  • внесення необхідних добрив;
  • проведення вапнування ґрунту;
  • посів сидератів.

Крім того, покращити структуру глинистої ділянки допоможе перекопування з паралельним внесенням піску, перегною та елементів, яких не вистачає. Ці роботи рекомендується здійснювати щороку.

Як підвищити родючість ґрунту з підвищеним вмістом піску

Основний недолік таких ґрунтів полягає у неспроможності утримувати вологу. Вода безперешкодно проходить крізь розсипчастий шар і рослини не встигають поглинути достатню кількість вологи та поживних речовин. Тому існує високий ризик їх загибелі. Крім того, пісок занадто швидко нагрівається і так само швидко остигає. Такі умови є некомфортними для рослин. Для покращення піщаних ґрунтів використовують такі заходи:

  • внесення органіки — компосту та торфу;
  • мульчування;
  • додавання в склад ґрунту глини;
  • вирощування бобових культур, які збагачують землю азотом.

Працювати з піщаним ґрунтом ще складніше, ніж з глинистим. Але при правильному підході навіть у таких умовах можна досягти хороших результатів.

Які проблеми притаманні суглинистим ґрунтам

Таким ґрунтам характерні високий вміст глини й достатня кількість піску. Суглинки добре пропускають повітря та затримують вологу, що є сприятливими умовами для розвитку рослин.

Однак суглинисті ґрунти також потребують поживних речовин. В роботі використовують мінеральні та органічні добрива, які формують родючий шар. Також варто проводити комплекс агротехнічних заходів:

  • внесення вапна, якщо кислотність підвищена;
  • формування дренажних ям для відводу зайвої вологи;
  • мульчування грядок перегноєм, тирсою або торфом.

Ці заходи сприятимуть підтримці ґрунту в оптимальному стані, допоможуть уникнути засолення, заболочування та ерозійних процесів.

Визначивши яких елементів не вистачає у ґрунті та своєчасно поповнивши їх вміст, можна підвищити родючість землі та отримати гарний урожай. Придбати необхідні тести для аналізу ґрунту можна в магазині Nanomarket.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...