Шпаклівка стін та стелі: як вибрати матеріали та інструмент
07.05.2023 10:17 | Категория: Материалы для ремонтаКоли ви вже очистили стіни та стелю від залишків старого покриття, не пропустіть шпаклювання, що допоможе вирівняти стіни, заповнити тріщини, а в подальшому дозволить правильно та легко нанести фарбу, максимально розкрити її властивості.
Які матеріали та інструменти вибирати та як шпаклювати стіни та стелю, ми розповімо вам далі.
Як вибрати правильний матеріал для шпаклівки стін та стелі
Вибирайте одразу фінішний та стартовий склад. Якісна шпаклівка відрізняється міцністю, невеликою усадкою, не тріскається. В основному матеріал продається у вигляді готової суміші. Яким властивостям варто приділити особливої уваги?
- Адгезія. Цей параметр відповідає за те, як суміш “чіпляється” за поверхню, та як до самої суміші пристає наступне покриття.
- Стійкість до перепадів температури.
- Екологічність.
- Рівномірність розподілення на поверхні.
Коли ви вже обрали шпаклівку, час визначитися з інструментом.
Інструменти, необхідні для професійного шпаклювання
Що ви маєте використати, щоби поверхні були максимально рівними, гладким та не тріскалися.
Для великих поверхонь Для кутів, важкодоступних місць
Широкий шпатель Вузький шпатель
Фарбопульт Лопатка
Якщо ви вже завершили підготовку до шпаклювання, то саме час перейти до самого процесу.
Крок за кроком: як правильно шпаклювати стіни та стелю
Стартове шпаклювання
Якщо ви обрали фарбопульт, наносьте склад на поверхню під кутом 50-60°. Після цього рівномірно розподіліть суміш шпателем. Коли верхній шар висохне, обробіть його шліфуванням. Якщо поверхня невелика — користуйтеся наждачним папером, для інших випадків візьміть шліфувальну машину. У випадку з нерівностями та тріщинами, варто нанести шпаклівку у декілька шарів. Перерва між нанесенням шарів має тривати від 5 годин, у випадку зі стелею — до 24 годин. Коли стартова шпаклівка засохла, переходьте до фінішної частини.
Фінішне шпаклювання
Для фінішу оберіть дрібнодисперсну суміш. Вона наноситься так само фарбопультом та шпателем, рівномірно розподіляється по поверхні. Дочекайтеся повного висихання покриття, на це піде близько 24 годин. Технологія нанесення шпаклівки на стелю дещо відрізняється. Про це розповімо далі.
Наберіть невелику кількість шпаклівки широким шпателем, обережно нанесіть матеріал тонким рівним шаром. Тонким шпателем обробіть кути та важкодоступні місця. Після висихання поверхні обробіть її абразивним матеріалом. Щоби шпаклювання не довелося довго обробляти чи переробляти, не допускайте основних помилок.
Як запобігти помилкам під час шпаклювання стін та стелі
Щоби на місці великої тріщини не з’явилася нова, застосуйте перед шпаклівкою штукатурку. Ретельно прорахуйте кількість шпаклівки та штукатурки, щоби етапи обробки не затягнулися. Для економії часу скористайтеся фарбопультом. Як у випадку зі стінами, так і зі стелею фарбопульт зможе обробити тільки великі ділянки поверхонь. Для більш детальних робіт використовуйте тонкий шпатель. Обов’язково зберігайте всі температурні та часові умови, вказані виробником на упаковці — так шпаклівка збереже всі свої заявлені властивості та створить ідеально рівну та однорідну поверхню. Втім, багато чого залежить підготовки поверхні до шпаклювання.
Підготовка поверхні перед шпаклюванням: поради та рекомендації
При роботі зі стінами видаліть попереднє покриття або його залишки: стару фарбу, шпалери, пил, жир і т.п. Трохи обробіть поверхню абразивним матеріалом, щоби наступне покриття краще до неї пристало. Обробіть ґрунтовкою місця, які збираєтеся шпаклювати та дочекайтеся повного висихання поверхні. Підготовка стелі — схожий процес, але відрізняється деякими важливими деталями.
Коли готуєте стелю до шпаклювання, впевніться що перепади поверхні не перевищують 5 мм. В іншому випадку рекомендуємо вирівняти її штукатуркою та зачекати кілька днів до повного висихання.
Оставить комментарий