Поняття про витяжні вентилятори та особливості використання

21.01.2024 10:24 | Категория: Общие советы

У домашній обстановці та на виробництві часто потрібно забезпечити вентиляцію повітря, відведення мас із приміщення відповідно до технологічних нормативів.

Це можна зробити за допомогою спеціалізованого обладнання, яке витягуватиме гази в систему труб, і виводитиме їх за межі будівлі. Пропонується для облаштування такої системи купити витяжні вентилятори на https://ventilators.com.ua/, де є великий асортимент обладнання.

Поняття та призначення

Даний прилад являє собою пристрій, що обертається, де до сердечника приєднані лопаті. На відміну від звичайних побутових пристроїв, напрямок лопатей влаштовано так, що при обертанні вони створюють потік, спрямований за межі площини обороту. Тобто потік не дме до кімнати, але витягується з неї.

Витяжні вентилятори можуть бути осьовими та відцентровими, важливо, щоб вони створювали потік у потрібному напрямку. Для перевірки достатньо включити обладнання до мережі, щоб дізнатися про властивості.

Призначенням таких систем є видалення повітря з приміщень разом з газами і суспензіями, що містяться в ньому. Це обладнання не може нагнітати зовнішнє повітря, у цьому випадку надходження свіжих мас йде природним шляхом або за допомогою систем припливу.

Найважливішим параметром витяжних пристроїв є кількість повітря, яке вентилятор може прогнати через переріз труби в одиницю часу. Саме цей показник ділить побутові та професійні прилади. Для побутових достатньо від 100 до 120 куб. м/год, для умов виробництва цей параметр значно вищий.

Використання

Витяжні вентилятори застосовуються у таких випадках:

  1. У житлових будинках або квартирах їх монтують у туалетах, поєднаних санвузлах і на кухнях для видалення запахів, диму, суспензій від їжі, що готується.
  2. У офісах встановлюють у місцях загального користування.
  3. На підприємствах громадського харчування монтаж витяжних вентиляторів обов’язковий, щоб видаляти запахи, дим. Параметри за потужністю розписані у санітарно-гігієнічних нормативах.
  4. Виробничі ділянки оснащуються витяжною вентиляцією для забезпечення безпечних умов праці. Це стосується хімічних, деревообробних, ливарних та інших цехів.
  5. Витяжну вентиляцію встановлюють у цехах та ділянках, де ведеться фарбування.

Пристрої такого типу використовуються в гаражах, щоб усунути продукти згоряння палива, на станціях технічного обслуговування, в пральних, хімчистках. Всюди, де є умови забруднення повітря, потрібно встановлювати витяжні вентилятори.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...