Лабрадорит в будівництві: переваги і недоліки

14.02.2024 17:52 | Категория: Материалы для ремонта

Натуральний камінь є популярним засобом оздоблення, з нього можуть створюватися стільниці, плити для стін та інші вироби.

Такий варіант робить приміщення чи предмет красивим, стильним, підвищує його цінність. Одним із найпопулярніших матеріалів є лабрадорит.

Переваги

Ця гірська порода має магматичне походження, тобто утворилася в надрах Землі, де створюються умови високого тиску та температури. Результатом такого впливу є висока густина мінералів. Це проявляється у міцності, здатності витримувати значні навантаження.

Завдяки впливу зовнішніх факторів при ущільненні матеріал виходить зернистим, тобто з чітко вираженою структурою. Це візуально проявляється у наявності точок, розлучень, що складаються у своєрідні візерунки. При цьому текстура буде оригінальною, кожен виріб з лабрадориту не повторюватиме іншого.

Кольори каменю можуть бути різними, відтінки переходити один в одного плавно, гармонійно, створюючи приємну гамму для ока. Зовнішня краса каменю є унікальною.

При використанні в будівництві масив можна дробити формуючи крихту, щоб потім створювати штучні оздоблювальні матеріали. Зазвичай для цього використовують відходи або шлюб при виготовленні блоків та монолітів з лабрадориту.

Обробка каменю може здійснюватися різними способами, при цьому виходять рівні гладкі поверхні і грані. При необхідності їх можна відполірувати, щоб надати блиску глянсовий. Вироби можна встановлювати зовні та всередині приміщень, вони витримують перепад температур, високу вологість, не піддаються впливу ультрафіолетових променів.

Лабрадорит є довговічним матеріалом, здатним служити сотні років без втрати своїх властивостей.

Недоліки

Одним із головних недоліків є тяжкість матеріалу. Щільність та міцність призводять до значної питомої ваги. Тому при використанні в будівництві потрібно обробляти панелі, блоки тонких або невеликих виробів. Для кріплення потрібно використовувати клей чи металеві вироби типу анкерів.
Ще одним недоліком матеріалу є його вартість. Краса, рідкість родовищ підвищують вартість, дешевих варіантів знайти не можна, тому витрати на будівництво будуть високими.

Однак потрібно враховувати, що сукупність переваг набагато переважує вади каменю.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...