Які люки обрати у підвал та способи їх встановки

20.04.2023 20:05 | Категория: Загородный дом

Підвал в будинку або на дачі дозволяє створити додаткове приміщення для зберігання продуктів, інструментів, матеріалів.

Вхід в нього часто облаштовується в підлозі кухні, передпокої або службових приміщень. Щоб створити найбільш раціональний варіант, пропонується замовити люки у підвал на https://komfortluk.com.ua/katalog/lyuki-v-pidvaI.

Різновиди конструкцій

Люки бувають різними і діляться за кількома ознаками:

  1. За формою бувають квадратні, прямокутні і круглі.
  2. Матеріалом виготовлення може служити метал – сталь, алюміній, або дерево. Рідше використовуються пластикові варіанти.
  3. Важливим параметром є кількість стулок – одна або дві.
  4. За способом відкриття люк може бути знімним, коли стулка повністю забирається з отвору, орним (найбільш часто зустрічається) або підйомно-зсувним.
  5. Для відкриття можуть застосовуватися наступні способи: ручний, за допомогою пневматичних механізмів і амортизаторів, використання автоматики і електромотора.

Також конструкції можуть мати прихований спосіб монтажу, коли вхід в підвал маскується, щоб він не відрізнявся від решти статі. Такі пристрої монтують в кухнях або прихожих. Для підсобних приміщень використовують більш прості і дешеві варіанти без маскування.

Установка

При монтажі люка важливим етапом буде його проектування, де варто врахувати розміри пристрою, можливості відкриття і закриття, ступінь герметичності, необхідність утеплення та інші експлуатаційні параметри. Потрібно точно обчислити розмір люка по периметру і посадковий отвір в підлозі, щоб вони збігалися, при цьому сам люк вільно входив в отвір.

Далі вибирається конструкція і матеріал виготовлення. Потрібно враховувати, хто буде користуватися пристроєм, щоб у людини вистачало сил на відкриття і закриття, сама кришка надійно фіксувалася в обох станах.

Процес складається з наступних етапів:

  1. Створюється креслення люка і підбираються матеріали і деталі оснащення.
  2. Створюється отвір в підлозі і монтується каркас, який буде утримувати полотно люка.
  3. Встановлюються петлі, механізми відкриття і закриття, навішується полотно.
  4. Всі шви запінюються і закриваються накладками.
  5. Перевіряється хід стулки, її фіксація і герметичність входу в підвал.

Кріплення каркаса залежить від типу підлоги. Для дерев’яного підійдуть саморізи, якщо люк легкий, для важких сталевих варіантів будуть потрібні об’ємні анкери. У бетонній підлозі варто створити заставні і каркас потім приварити до них.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...