Установка міжкімнатних дверей своїми силами: правила і етапи

28.01.2021 23:31 | Категория: Интерьер

Виконуючи ремонтні роботи, слід пам’ятати, що останнім етапом має бути монтаж міжкімнатних дверей. Цей крок необхідний, щоб інтер’єр приміщення мав привабливий і завершений вигляд.

Замінювати двері із старих на нові потрібно з врахуванням всіх нюансів. Самостійно варто приступати до роботи, якщо вже є навички в цій справі. Одній людині встановлювати буде не зручно. Від того, наскільки правильно пройде процес, залежить рівень шумопоглинання в кімнаті, захист її від впливу внутрішніх факторів, теплоізоляційні якості, а також міцність и зносостійкість.

Важливо купити міжкімнатні дерев’яні двері на www.dvm.lviv.ua, враховуючи матеріал, з якого вони виготовлені, колір, форму та інші характеристики. Також слід визначитися зі способом встановлення полотна. При використанні першого способу спочатку встановлюють коробку, після чого переходять до фіксації петель і встановлення замка. Інший – наскрізний спосіб монтажу.

Етапи монтажу

Щоб отримати якісний результат і бути задоволеним проведеною роботою, слід чітко притримуватися послідовності виконання робіт при встановленні міжкімнатних дверей.

  1. Найпершим і найбільш важливим етапом в роботі являється демонтаж старої дверної конструкції. Робити це слід обережно, щоб пошкодження були мінімальними. Після цього важливо зняти точні мірки для встановлення нових дверей. При цьому не забути, що, зазвичай, коробка має подвійну товщину. Також, вимірюючи розміри отвору для встановлення дверей, враховувати, що повинен бути невеликий проміжок для регулювання вмонтованої конструкції.
  2. Після проведення замірів перейти до збору коробки. Збір елементів треба робити з великою точністю і тільки на рівній поверхні. Також на цьому етапі роблять розмітку та встановлюють петлі. Якщо вона куплена вже в готовому вигляді, перш, ніж приступити до її монтажу, обов’язково перевірити якість кріплення всіх елементів та при необхідності відрегулювати їх. Купувати готову зібрану дверну конструкцію з необхідною фурнітурою часто вигідніше, ніж підбирати все окремо або збирати її самостійно. Зазвичай в уже готовій конструкції є вже всі необхідні петлі та отвори. Це допоможе зекономити і сили, і час.
  3. Як тільки двері будуть готові, їх можна встановлювати. Перш, ніж остаточно зафіксувати на потрібному місці, трішки їх порухати, щоб встановлення було зроблено рівно. Як швидко пройде встановлення, залежить від добре продуманого етапу підготовки та збору конструкції.
  4. Далі потрібно зробити кріплення блоку до стіни. При цьому час від часу перевіряти чи не змінилось розташування дверного блоку.
  5. З допомогою рівня ще раз перевірить правильність розташування коробки. Після цього всі проміжки між конструкцією та стіною заповнити монтажною піною. Щоб краще затверділа монтажна піна и було якісніше зчеплення з поверхнею, перед тим, як обробити поверхню, її краще змочити водою. Якщо куплена якісна піна, то вона після застигання не стане причиною деформації.

Зайві частини піни видаляють гострим предметом тільки після того, як вона повістю застигне (зазвичай на це йде не менше 8 годин). Встановлення дверей стане простим и приємним процесом, якщо повністю враховувати етапи роботи і вибирати якісні матеріали.

Обираючи міжкімнатні двері, враховувати, чи буде необхідність вкорочувати їх. Якщо треба буде трішки підкорегувати їх довжину, звернути увагу, що пустотілі двері, каркасні або з сотовим наповненням в таких випадках краще не обирати.