Поняття про Ni-Cd батарею та способи використання

05.05.2023 12:39 | Категория: Общие советы

Щороку на ринку з’являється все більше видів акумуляторних батарей, які використовують різні новітні електрохімічні процеси.

Але при цьому Ni-Cd батарея, що стала свого часу буквально стандартом акумулятора, продовжує утримувати значну частину ринку. Навіть попри те, що літій-іонні аналоги набувають все більшої популярності.

Нікель кадмієві акумулятори: ціна не єдина перевага

Оцінюючи переваги нікель кадмієвих АКБ, одним із головних плюсів вказують їхню доступну вартість. Вони мають відмінне співвідношення ціна/місткість, за цим показником значно перевищуючи свинцево-кислотні батареї. Додатково можна заощадити, якщо купити акумулятор українського виробника – технології виробництва Ni-Cd акумуляторів відмінно відпрацьовані, всі процеси відрізняються високим ступенем автоматизації, що дозволяє отримати якісний продукт. Який за своїми характеристиками не поступається імпортним аналогам, але при цьому коштує значно дешевше.

Варто зазначити й інші важливі переваги:

  • Стабільна робота за низьких температур – слабке місце будь-якого літієвого акумулятора, який на морозі стрімко втрачає свою місткість. Нікель кадмієві батареї впевнено почуваються при температурах до -20°С, практично не втрачаючи місткості. Хоча для зарядки їх необхідно переміщати в приміщення, що опалюється, процес повинен проходити при температурі вище 0°С.
  • Висока струмовіддача – вони дуже потрібні там, де необхідна віддача постійного рівня великого струму – це різні вантажні електрокари, трамваї, тролейбуси, авіатранспорт і т.д. При цьому слід зазначити, що, працюючи на високих потужностях, нікель кадмієві акумулятори практично не нагріваються.
  • Сума циклів заряд/розряд перевищує 1000 разів, але при цьому треба враховувати «ефект пам’яті» – заряд необхідно починати тільки тоді, коли батарея повністю розрядилася.
  • При дотриманні встановлених правил вона може зберігатися дуже тривалий час. Щоправда, для відновлення її експлуатаційних характеристик знадобиться чимало часу – необхідно виконати 5 повних циклів заряд/розряд.

Основний недолік нікель кадмієвих акумуляторів – використання високо токсичного металу – кадмію. Саме тому з 2017 року використання АКБ такого типу заборонено у країнах Євросоюзу, щоправда, із деякими винятками. Їх дозволили й надалі використовувати у системах екстреного освітлення та оповіщення, а також у великому переліку медичного обладнання. Це додатково підкреслює, що Ni-CD батарея відрізняється дуже високою надійністю, це дуже важливо при створенні систем безпеки та охорони життя та здоров’я людини. Крім того, слід зазначити, що всі чинні типи АКБ вимагають особливих умов для утилізації та переробки.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...