Обираємо якісні метизи для меблів: правила та поради

17.03.2023 19:41 | Категория: Ремонт квартиры

Шуруп – це кріпильний виріб у формі стрижня з особливим зовнішнім різьбовим прорізом, конічним кінцем і головкою на іншому кінці, який створює різьблення в отворі, до якого кріпиться дерев’яний або пластиковий виріб.

Існують декілька видів спеціального меблевого кріплення, які ви можете оптом купити у ТОВ «Євроболт Україна»:

  • Шурупи
  • Самонарізи
  • Конфірмати
  • Меблеві гвинти
  • Меблеві болти

Особливість різьблення полягає в її трикутному профілі із загостреним кінцем і широкою западиною в порівнянні з шириною зуба. Це один із найпоширеніших видів кріпильних виробів, який широко застосовується в будівельних та оздоблювальних роботах. Він необхідний при монтажі гіпсокартонних листів на дерев’яний або металевий каркас, а також під час покрівельних і фасадних робіт, а також при з’єднанні металевих листів. Будова шліців та головок шурупів ідентична аналогічним елементам гвинтів. У той же час існують різні типи шурупів, які можуть відрізнятися розмірами, формою головки та іншими характеристиками. Наприклад, сантехнічні шурупи можуть мати шестигранну голівку.

Самонарізи – це шурупи, які можуть самостійно нарізати різьблення в матеріалі завдяки своєму загостреному кінцю або наконечнику у формі свердла. Вони ідеально підходять для використання без попереднього свердління отвору у твердій деревині, пластмасі та металевих листах. Самонарізи можуть мати широке різьблення для дерева і пластмаси, а також дрібне різьблення для металу. Головки саморізів можуть мати різні форми, такі як плоска, кругла, напівкругла, потайна, напівпотайна, циліндрична, шестигранна, зенкова, а також у вигляді петлі або напівпетлі. Шлиці головок можуть бути прямими, хрестоподібними (Ph або Pz), внутрішніми шестигранниками, Torx і т.д. Покрівельні шурупи, у свою чергу, можуть бути пофарбовані в різні кольори (до 18), мати шестигранну головку, шайбу та гумову прокладку.

Єврошуруп або конфірмат – меблеві елементи кріплення з внутрішнім шестигранником, який можна закручувати за допомогою ключа. Вони мають неповне, широке однозахідне різьблення. Ці шурупи-стяжки використовуються в меблевому виробництві для з’єднання листів ДСП під кутом 90 градусів, при цьому перед закручуванням шурупа необхідно попередньо свердлити отвори. Після встановлення, плоска потайна головка шурупа-стяжки може бути закрита декоративною пластиковою заглушкою необхідного для маскування кольору. Доступні розміри варіюються від 5×50 до 7×70 мм.

Меблеві гвинти – класичним варіантом є DIN 967. Для м’яких та корпусних меблів часто використовується класичне різьбове з’єднання. Існує кілька різновидів цього типу кріплення, які відрізняються конструкцією головки та фіксуючих елементів. Кріплення гвинта в деревинно-стружковій плиті (ДСП) може здійснюватися через квадратний підголовник або шліц. Цей тип кріплення зручний тим, що гайку можна закрутити без додаткової фіксації гвинта. Є також варіанти, які можна фіксувати за допомогою викрутки або шестигранника.

Меблевий болт – DIN 603. Меблевий болт, також відомий як болт з напівкруглою головкою або дорожній болт, є сталевим стрижнем з неповним різьбленням приблизно на 1/3 його довжини. Головка меблевого болта напівкругла і не має шліців та насічок. Монтаж здійснюється лише з боку різьблення. Під капелюшком болта розташований шестигранник висотою близько 5 мм або два вусики. Меблеві болти доступні як у цинковому варіанті, так і без покриття – у чорному кольорі.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...