Декілька корисних порад щодо вибору посудомойки

25.01.2023 19:05 | Категория: Общие советы

Посудомийні машини – чудові помічниці на кухні. Вони і посуд вимиють, і заощадять час та сили. Тому на питання, чи потрібен такий прилад в оселі, відповідь однозначна – так.

Але є речі, про які варто дізнатись перед покупкою пристрою.

Переваги приладів

Після завершення циклу ви дістанете з машинки ідеально чистий та сухий посуд. Під час роботи приладу води буде використано менше у 4-5 разів, ніж якщо ви це зробили б вручну. Щодо енергоспоживання – на одне миття в економ режимі витрачається всього 8 кВт.

Мінуси посудомийних машин

Правильно буде назвати їх просто незручностями:

  • Прилад – покупка не з дешевих. До того ж до нього потрібно періодично купувати розхідні матеріали.
  • Посудомийка потребує окремого місця. Якщо приміщення малогабаритне, варто розглянути настільну техніку, здатну впоратися з невеликою кількістю посуду.
  • Машинку потрібно завантажувати-розвантажувати. Щоб запобігти засміченню, недоїдки з тарілок варто зчищати.
  • Зазвичай прилад запускається не після кожного прийому їжі. Отже задля того, щоб не запускати неповністю завантажений пристрій, маєте накопичувати достатню кількість тарілок, чашок, ложок та виделок.
  • Нагар та їжа, що пристала, часто потребують додаткового ручного очищення.
  • В посудомийці не можна мити посуд, виготовлений з наступних матеріалів: чавун, алюміній, мідь, дерево, з кришталь та з антипригарним покриттям. Не слід класти в неї бокси для ланчів, пластикові контейнери, ножі та посуд з позолотою.

Користуйтеся побутовою технікою правильно!

Різновиди пристроїв за типом монтажу

За типом встановлення посудомийки бувають:

  • стаціонарними – розташовуються у будь-якому зручному місці;
  • вбудованими – ховаються в гарнітур, не порушують інтер’єр своїм виглядом;
  • портативними – ставляться на столі, тумбі, за виглядом нагадують мікрохвильовку.

Залежно від моделі, вони можуть вмістити 4-17 комплектів посуду. Один комплект складається з глибокої та плоскої тарілок, чашки з блюдцем, виделки з ложкою. Бажано, щоб місткість техніки в 2-3 рази перевищувала необхідний мінімум.

Економічність приладів та рівень шуму

Більшість сучасних посудомийок за 1 цикл роботи витрачає 15 л води та 0,85 кВт·год енергії. Для ще більшого заощадження можна придбати моделі, яким на цикл потрібно лише 8-9 л рідини та 0,62 кВт·год електроенергії.

Максимальний рівень шуму посудомийної машини становить 55 дБ. Мінімальний – 38 дБ, але достатньо буде показника до 45 дБ.

Відповідно до рівня економічності та шуму змінюється й ціна посудомийки. На вартість також можуть впливати наступні можливості приладу.

Кількість програмних режимів

Як показує практика, в агрегаті достатньо наявності нормального, швидкого та інтенсивного режимів, з попереднім замочуванням, а також економічного для догляду за слабо забрудненим посудом і крихкими виробами.

Кому цього замало, можна звернути увагу на додаткові опції:

  • половинне завантаження – дозволяє мити невелику кількість тарілок, чашок та брудні овочі;
  • стерилізація – потрібна сім’ям з малюками і тим, хто любить робити на зиму заготовки.

За класом якості миття нормою вважається ступінь А. Чим більше переваг, тим краще прилад справляється з задачею, але й коштує дорожче.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...